Podnośniki terenowe - zastosowanie

W przypadku prac na wysokościach najważniejsze jest bezpieczeństwo osób realizujących tego typu zadania. W tym celu konieczne jest zapewnienie stabilnego, odpornego na wibracje i wstrząsy podłoża. Musi ono spełniać te wymogi również w przypadku nierówności gruntu, na którym stoi. Wszystkie te cechy posiadają podnośniki terenowe, a ich zastosowanie jest naprawdę różnorodne.

Podnośnik terenowy - charakterystyka

Podnośniki terenowe to nic innego jak pojazdy wyposażone w specjalne kosze do prac wysokościowych. Posiadają one silnik zasilany paliwem, najczęściej diesel oraz określony napęd. Specjalny pomost unoszony jest do góry za pomocą ruchomego ramienia. Pełne koła oraz solidne hamulce sprawiają, że prowadzenie pojazdu jest bezpieczne i płynne. Co ważne, podnośniki terenowe wyposażone są w czujniki ruchu i automatyczne poziomowanie platformy, co znacznie ułatwia pracę. Poszczególne modele różnią się konkretnymi parametrami, w zależności od przeznaczenia danego podnośnika. Mają więc one odmienne wysokości robocze, na jakie może zostać wysunięta platforma oraz wysokości transportowe (po złożeniu ramienia i opuszczeniu kosza). Różny jest także udźwig pomostu, który wynosi około 700 kg. Możliwość niwelacji nierówności terenu w opcji przód, tył i na boki to kolejna, ważna cecha podnośników, jak również czas podnoszenia i opuszczania platformy. Warto także zadbać o to, aby dany podnośnik posiadał opcję pokonywania wzniesień.

Zastosowanie podnośników

Podnośniki terenowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się je w wielu gałęziach przemysłu, gdzie znacznie ułatwiają pracę i zwiększają poziom jej bezpieczeństwa. Podnośniki terenowe są niezastąpione przy pracach na słupach telekomunikacyjnych i elektrycznych oraz przy naprawie i konserwacji oświetlenia w postaci wysokich latarni czy drogowej sygnalizacji świetlnej. Umożliwiają one także montaż anten telewizyjnych i radiowych oraz zakładanie dekoracji świetlnych. Podnośników używa się podczas przycinania gałęzi drzew, usuwania śniegu zalegającego na dachach oraz w przypadku konieczności zamontowania baneru reklamowego lub zaprogramowania wielkoformatowej reklamy świetlnej na wysokim słupie. Z ich pomocą wykonuje się remonty dachów oraz czyszczenie szyb budynków i malowanie elewacji. Te ruchome podesty przejezdne służą również do montażu oświetlenia, instalacji elektrycznych, wentylacji i izolacji. Wiele firm wykorzystuje je do prac blacharskich oraz wznoszenia konstrukcji stalowych. Mniej oczywiste zastosowanie podnośników terenowych to wykonywanie grafitti na ścianach wysokich budynków. Doceniają je również fotografowie i operatorzy kamer.

Jeżeli potrzebujemy podnośnika terenowego tylko do krótkookresowego wykorzystania lub zrealizowania pojedynczej inwestycji, warto skorzystać z opcji wynajmu ruchomych podestów jezdnych. Podnośniki terenowe na wynajem na terenie całego kraju oferuje firma Instant Polska. Są to urządzenia solidne, wysokiej jakości, posiadające wszystkie wymagane certyfikaty. Więcej informacji na stronie: http://www.instant.com.pl/pl/categories/wynajem-podnosnikow-terenowych.

Komentarze

Zostaw Komentarz